Αρχική » Δελτία Τύπου » ΧΕΙΜΕΡΙΝΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΝΟΤΙΟΥ ΕΛΛΑΔΑΣ 5ος Ο ΓΛΑΥΚΟΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ ΣΤΟΥΣ ΕΦΗΒΟΥΣ

ΧΕΙΜΕΡΙΝΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΝΟΤΙΟΥ ΕΛΛΑΔΑΣ 5ος Ο ΓΛΑΥΚΟΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ ΣΤΟΥΣ ΕΦΗΒΟΥΣ

Στο χειμερινό πρωτάθλημα Νοτίου Ελλάδας που ξεκίνησε το τριήμερο 4 έως 6 Φεβρουαρίου στο ΟΑΚΑ με τις κατηγορίες Εφήβων Νεανίδων Παίδων και Κορασίδων , οι αθλητές του Γλαύκου Περιστερίου έδωσαν δυναμικό παρόν φέρνοντας την ομάδα στην 5η θέση στην κατηγορία Εφήβων με 218 βαθμούς, στην 7η στην κατηγορία Εφήβων – Νεανίδων με 242 βαθμούς και την 10η στην κατηγορία Κορασίδων.

Συνολικά κατέκτησαν 8 μετάλλια (1 χρυσό, 4 ασημένια και 3 χάλκινα), 9 θέσεις στην 8άδα και 14 θέσεις στην 16άδα.

Τα μετάλλια κέρδισαν οι:

Χριστοδούλου Άγγελος 1ος στα 1500μ. , 2ος στα 800μ. και 2ος στα 400μ. ελεύθερο Εφήβων

Γιαρίκης Άρης 2ος στα 50μ. και 2ος στα 100μ. ύπτιο Εφήβων

Αδαμάκης Βασίλης 3ος στα 400μ. Ελεύθερο Εφήβων

Σιδέρη Αναστασία 3η στα 50μ. πρόσθιο κορασίδων

και η σκυτάλη με τους Χριστοδούλου, Αδαμάκη, Καλπατσέκα και Γιαρίκη κέρδισε την 3η θέση στα 4Χ200μ. Ελευθερο Εφηβων

Πολύ σημαντική η παρουσία όλων των αθλητών και αθλητριών που κατέκτησαν θέσεις στην 16άδα κι έφεραν την ομάδα του Γλαύκου Περιστερίου ψηλά στην βαθμολογία.