Αρχική » Δελτία Τύπου » Συγχαρητήρια Βασιλεία και Βαγγέλη!

Συγχαρητήρια Βασιλεία και Βαγγέλη!

309x230-images-Neanides_Szezzin

Ο Κολυμβητικός Όμιλος Περιστερίου ΓΛΑΥΚΟΣ συγχαίρει τους κολυμβητές Τεχνικής Κολύμβησης του Συλλόγου του και μέλη της Εθνικής ομάδας Τεχνικής Κολύμβησης, Βασιλεία Αγαπητού και Βαγγέλη Σταυρίδη, για την πολύ μεγάλη επιτυχία τους, στο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Νέων – Νεανίδων, στο Σέτσιν της Πολωνίας που πραγματοποιήθηκε από 10.07.2013 έως 14.07.2013.

Συγκεκριμένα: η αθλήτρια Βασιλεία Αγαπητού κατέκτησε το αργυρό μετάλλιο στα 4 Χ 100 μ. επιφάνεια με χρόνο 2:52.51 μαζί με τις Κατερίνα Χρηματοπούλου, Μενεξία Μπαρμπακυριάκου και Κωνσταντίνα Καλογεροπούλου και το χάλκινο μετάλλιο με την ίδια σύνθεση στα 4 Χ 200 μ. επιφάνεια με χρόνο 6:28.27, το οποίο είναι και νέο Πανελλήνιο ρεκόρ Νεανίδων και Γυναικών. Παράλληλα, στα 800μ. επιφάνεια η Βασιλεία ήταν 7η με 7:29.06. Neanides Szezzin
Neoi Szezzin
Ο αθλητής Βαγγέλης Σταυρίδης μαζί με τους Γιώργο Παπουτσή, Σταύρο Κουρλάκη και Στάθη Μπίρμπα, μετείχαν στα 4 Χ 3.000.μ. Νέων και τερμάτισαν στην 3η θέση της κατάταξης, κερδίζοντας το χάλκινο μετάλλιο, ενώ στο αγώνισμα των 6.000 μ. Νέων ο Βαγγέλης τερμάτισε στην 7η θέση.

Συγχαρητήρια για μια ακόμη φορά στους αθλητές μας, αλλά και σε όλα τα παιδιά της Εθνικής, για τις χαρές που προσφέρουν στον Ελληνικό Αθλητισμό, ιδιαίτερα σε αυτές τις εποχές, και τους ευχόμαστε ΟΛΟΨΥΧΑ ΠΑΝΤΑ ΕΠΙΤΥΧΙΕΣ