Αρχική » Δελτία Τύπου » ΧΕΙΜΕΡΙΝΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΝΟΤΙΟΥ ΕΛΛΑΔΑΣ 3 ΜΕΤΑΛΛΙΑ Ο ΓΛΑΥΚΟΣ ΣΤΟΥΣ ΠΑΙΔΕΣ !

ΧΕΙΜΕΡΙΝΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΝΟΤΙΟΥ ΕΛΛΑΔΑΣ 3 ΜΕΤΑΛΛΙΑ Ο ΓΛΑΥΚΟΣ ΣΤΟΥΣ ΠΑΙΔΕΣ !

Με 3 μετάλλια και 17 θέσεις στην 16άδα ολοκληρώθηκε το Χειμερινό Πρωτάθλημα Νοτίου Ελλάδας Κατηγοριών με τον Γλαύκο Περιστερίου να συμμετέχει με 16 αθλητές και αθλήτριες.

Στην κατηγορία Εφήβων – Νεανίδων συγκέντρωσε 102 βαθμούς και κατέλαβε την 14η θέση, ενώ στην κατηγορία Παίδων – Κορασίδων συγκέντρωσε 146 βαθμούς (9ος στους Παίδες με 121 βαθμούς).

Συγκεκριμένα ο αθλητής Γιαρίκης Άρης κέρδισε 2 ασημένια μετάλλια στα αγωνίσματα: 200μ. ύπτιο Παίδων με επίδοση 02:14:74 και στα 100μ. ύπτιο Παίδων με επίδοση 01:01:70.

Το τρίτο μετάλλιο ήρθε από την σκυτάλη στα 4Χ200 μ. Ελεύθερο Παίδων με επίδοση 08:23:16 και τους αθλητές: Χριστοδούλου Άγγελο, Γιαρίκη Άρη, Αδαμάκη Βασίλη και Κουρσάρη Μάριο, οι οποίοι κατέκτησαν την 3η θέση.

Πέρα από τις διακρίσεις σημαντικές θέσεις στην 8άδα και 16άδα κατέλαβαν οι:

Κανέτση Ειρήνη 4η στα 400μ. Μικτή Ατομική  & στα 200μ. Πρόσθιο, 5η στα 200μ. Μικτή Ατομική Νεανιδων.

Ρούτουλας Νίκος 5ος στα 400μ. Μικτή Ατομική, 7ος στα 200μ. Πρόσθιο και 10ος στα 200μ. Μικτή Ατομική Εφήβων

Γιαρίκης Αρης 6ος στα 400μ. Μικτή Ατομική Παίδων

Αδαμάκης Βασίλης 7ος στα 400μ. Ελεύθερο, 9ος στα 200μ. Ελεύθερο και 11ος στα 200μ. Πεταλούδα

Γιάμαλης Νίκος 8ος στα 400μ. Μικτή Ατομική Εφήβων

Μητσόγλου Μυρτώ 10η στα 50μ. Ελεύθερο Νεανίδων

Τσαλίκογλου Φαίδρα 10η στα 400μ. Μικτή Ατομική Κορασίδων

Μητσόγλου Μαρία 11η στα 1500μ. Ελεύθερο Κορασίδων

Ναζίρη – Σιαμέλη Γεωργία 11η στα 200μ. Πρόσθιο, 13η στα 100μ. Πρόσθιο και 15η στα 50μ. Πρόσθιο Κορασίδων.

Επίσης η σκυτάλη στα 4Χ100μ. Μικτή Ομαδική Παίδων με τους αθλητές Γιαρίκη Αρη, Κουρσάρη Μάριο, Αδαμάκη Βασίλη και Χριστοδούλου Άγγελο κατέκτησε την 7η θέση.

Πολλά πολλά συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά κι ένα μεγάλο ευχαριστώ στον πρώτο προπονητή της ομάδας κο Νίκο Βέζο για την συμβολή του σε αυτήν την επιτυχία καθώς και στους βοηθούς προπονητές, Δήμου Σωτήρη, Ηλιοπούλου Σταυρούλα και Ρακοπούλου Φρόσω.